NABÓR NA ROK SZKOLNY 2022/23 TRWA

Liczba miejsc jest ściśle określona. Zachęcamy do rezerwacji miejsca online, telefonicznie lub osobiście w Sekretariacie.

Liceum Ogólnokształcące o profilu
Lekarskim

ALO - Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu

Posiadamy uprawnienia Szkoły Publicznej

NABÓR JUŻ TRWA

Promocja wpisowego do 03 12 2021   0 zł
Czesne    0 zł/mc

Rezerwacja miejsc do 03 12 2021 (liczba miejsc ograniczoniczona)
Okres nauki    4 lata po Szkole Podstawowej
Tryb    dzienny
Przedmioty rozszerzone    biologia, chemia, j. angielski.

Zarezerwuj miejsce w Liceum
 791 499 755  lub  online

Akademickie Liceum Ogólnokształcące

Czym jest dla nas nauczanie na profilu lekarskim?

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącym z rozszerzeniem przedmiotów takich jak: biologia, chemia, język angielski oraz łacina. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania oraz systemie studiów wyższych, przed rozpoczęciem roku szkolnego, Uczeń, lub jego Opiekun, mogą wybierać przedmioty dodatkowe, realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są, poza podstawowym programem nauczania, wybierane indywidualnie, określając tym samym ścieżkę edukacji i profil nauczania Ucznia.
Istotnym elementem są także przedmioty uzupełniające, takie jak:

• Ratownictwo Medyczne,
  • Język Łaciński w Medycynie.

Przedmioty realizowane są przez pierwszy rok w formie teoretycznej, a przez kolejne dwa lata jako przedmioty teoretyczne i praktyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się w laboratoriach i pracowniach warsztatowych. Uczniowie zdobywają umiejętności m.in. w zakresie: pierwszej pomocy przedmedycznej, masażu, anatomii i fizjologii, farmakologii czy analityki medycznej. Ponadto nasi uczniowie poszerzają swoje kompetencje społeczne, znajomość ekonomii i rynku pracy oraz handlu usługami, rozwijają zmysł artystyczny, poczucie estetyki oraz zgłębiają zagadnienia społeczno - kulturowo -historyczne.

Zakres wiedzy teoretycznej jest również znacząco rozszerzony o psychologię, nauki o zdrowiu i historię, a program opracowany przez doświadczonych nauczycieli licealnych i wykładowców akademickich, zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji.

Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu

Akademickie Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu - pierwszej i jedynej medycznej uczelni niepublicznej w Kujawsko-Pomorskiem.

Zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnych pracowniach Kosmetologii, Masażu i Fizjoterapii Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, w tym Akademickiej Pracowni Kosmetologicznej WSNoZ - jednej z najnowocześniejszych w Polsce.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymują także przygotowanie do kontynuacji nauki na wydziałach nauk o zdrowiu, medycynie, fizjoterapii, elektroradiologii, analityce medycznej, dietetyce oraz wielu innych kierunkach.

Dyżury Dyrektora: mgr Anna Glińska
Zapraszamy Rodziców i Kandydatów:

• osobiście w każdy wtorek od godziny 14:00 do 17:00
    i każdy czwartek od godziny 15:00 do 18:00
  • telefoniczne: 727 470 080

Sekretariat i Zapisy

Rewolucji 1905 r. 65
Centrum Łodzi
pn-pt: 8:00-19:00

Tel.: 791 499 755

zapytania można również kierować na adres e-mail: sekretariat@lodz.medyczneliceum.pl
(odpowiemy natychmiast)